سبد 0

خلاصه تأمین اعتبار برای پیمان سبز اروپا

خلاصه  تأمین اعتبار برای پیمان سبز اروپا

ایجاد توافق نامه سبز با اقتصاد اروپا – کمیسیون اروپا از “صندوق عادلانه انتقال” به عنوان بخش اساسی برنامه جاه طلبانه خود برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی پرده برداری کرد.

 

این صندوق به ارزش ۷.۵ میلیارد یورو باید به کشورها کمک کند تا عادت ذغال سنگ خود را از بین ببرند.

 

از این گذشته ، اتحادیه اروپا با هدف هزینه کردن یک تریلیون میلیون (۱۲ صفر) یورو برای انتقال اقتصاد این بلوک به انتشار خالص صفر تا سال ۲۰۵۰ اقدام می کند.

 

برنامه این کمیسیون شامل طراحی مجدد بخش های حمل و نقل و انرژی اروپا ، از جمله برنامه های مسکن با انرژی و برنامه ریزی مجدد مهارت برای کارگران صنایع آلاینده است.

 

یکی از متخصصان در این باره گفته :”این یک وسیله مهم است زیرا معامله سبز در مناطق خاصی تأثیر بسیار خوبی خواهد داشت ، مطمئناً. آن دسته از مناطق که کاملاً وابسته هستند ، یا تقریباً کاملاً به ذغال سنگ ، یا صنایع بسیار فشرده کربن هستند. ما به ابزاری احتیاج داشتیم که بتواند به این مناطق کمک کند تا بدون هزینه های عمده اقتصادی اقتصادی ، انتقال را انجام دهند.”

 

یکی از کشورهایی که نمی تواند به تنهایی هزینه های انتقال را تحمل کند ، لهستان است.

 

برای سیاستمداران لهستانی ، توافق نامه سبز یک پروژه بسیار طولانی مدت است.

 

جرج بوزک (نماینده مجلس ، EPP ، لهستان) اظهار داشت:” تردیدهایی وجود دارند که گمان می کنند برخی از بودجه های عظیم در نهایت منجر به تغییر معنی دار نخواهد شد.”

ما قبلاً یک شک را داشتیم ، یعنی اینکه به نظر نمی رسد که این (صندوق انتقال) به یک انتقال وابسته باشد. در حالی که ، البته ، تمام نکته در مورد برنامه انتقال این است که به مناطق در حال گذار کمک می کند. “

 

و مسئله بحث برانگیز فناوری هسته ای وجود دارد. برخی کشورها مانند فرانسه از قدرت اتمی به عنوان منبع انرژی پاک تمجید می کنند. برخی دیگر مانند آلمان و اتریش مخالف هستند که انرژی هسته ای به عنوان “سبز” رنگ می شود.

 

اشتراک گذاری:

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید